woman holding magnetic card

Ulga na drukarkę fiskalną

Kasy fiskalne to nic innego, jak forma zapisu danych transakcji. Te kasy mają wewnątrz wbudowaną drukarkę lub osobno. Jednak w obu przypadkach mają one funkcjonować, wydawać paragon z dokładnym opisem transakcji.

Jak przedstawia się ulga dla drukarki fiskalnej?

Ulga na zakup drukarki fiskalnej należy się osobą prowadzącym działalność gospodarczą, do 90%. Tu koszt drukarki może się zmieścić w granicach 700 złotych. Nie można przekroczyć tej kwoty, gdyż może zostać nieuwzględniona ulga.

Przeczytaj też: drukarka fiskalna online

Do wyjątków zalicza się między innymi:

  • posiadanie kasy fiskalnej rejestrujące przy sprzedaży,
  • posiadanie rachunku, na którym widnieje zakup kasy.

W jaki sposób rozliczyć ulgę?

Podczas rocznego rozliczenia można uwzględnić ulgę, jaka wynika z prowadzenia działalności gospodarczej. Osoby prowadzące działalność nierejestrowaną muszą udać się do naczelnika urzędu skarbowego. I powinny posiadać wypełniony wniosek, który powinien zwierać wszystkie informacje na temat naszego żądania.

Zazwyczaj przy prowadzeniu firmy, warto prowadzić rachunki poprzez biuro rachunkowe, gdzie nie ma niejasności, prowadzenie ksiąg firmy np. rachunkowych jest możliwe dzięki księgowości, to umożliwia kontrolę nad przedsiębiorstwem.

Przy rozliczeniu ważne, aby ująć okienko 49 lub 52, w deklaracji podatkowej.
Ulga podatkowa dotyczy podatników objętych podatkiem VAT oraz nieobjętych nim. I rozliczenie to powinno nastąpić w roku, następnym, kalendarzowym, po roku rozpoczęcia prowadzenia tego rodzaju drukarki fiskalnej.

zobacz artykuł: mobilne drukarki fiskalne

Reguły dotyczące tej ulgi podatkowej są zawarte w rozporządzeniu Ministra finansów, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie drukarki fiskalnej, by nie być stratnym, warto dobrze zapoznać się ze szczegółami tego rozwiązania.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że ulga na drukarkę fiskalną to dogodna forma pomniejszona o podatki, które czasami są w bardzo wysokiej kwocie. Dochód wówczas jest nieco skromniejszy, niż byśmy tego oczekiwali. “Na świecie są tylko pewne śmierć i podatki.” – Benjamin Franklin

Leave a Reply