brown leather bifold wallet on table

Karta kredytowa i jej wygląd.

Karty bankowe to bardzo wygodna forma operowania własnymi środkami pieniężnymi zgromadzonymi na koncie. To pozwala szybciej się poruszać, już nie musimy udawać się do bankomatu po gotówkę. Bankomaty nie zawsze są w pobliżu.

Karta kredytowa jak nasz wizytówka.

To mała plastikowa, w kształcie prostokąta tak zwana nasza wizytówka. Przedstawia nasze zarobki, określić je można po wyglądzie. Gdy jest ona złota, platynowa to oznacza, że nasza zamożność jest na nieco wyższym poziomie.

Karta kredytowa umożliwia dostęp do gotówki oraz szybkie jej pobieranie w ramach limitu przyznanego przez bank.

Wygląd karty przedstawia się następująco: posiada nazwę banku, numer karty klienta, imię i nazwisko oraz 3 cyfrowy kod zabezpieczający. Kodu tego można używać podczas zakupów wykonanych online.

Kolor karty kredytowej może być czarny, szary i niebieski.
Otrzymać tego rodzaju kartę można podczas zaciągania kredytu gotówkowego, wówczas można operować pieniędzmi, które zażyczliśmy sobie we wniosku od banku. Karta ta umożliwia korzystanie ze środków użyczonych przez bank. Jednak ma ona termin, w którym należy te środki spłacić, by nie ponieść większych kosztów nich dotychczas. I opłaty za karę i wszystkie funkcje z nią związane są określone przez dany bank, w którym została karta kredytowa nabyta.

Karta debetowa, bezpieczna forma bezgotówkowa.

Tradycyjna karta debetowa to jedna z najbezpieczniejszych form, która umożliwia bezpieczne pobieranie gotówki. Jak i również ta karta dokonamy zakupu w markecie, zapłacimy w internecie za zakupy.
Jej wygląd jest w zależności od banku pokryty daną szatą graficzną. Jej kolor może być niebieski, czerwony i inny. Na karcie znajduje się numer jej, termin przydatności, czyli miesiąc i rok oraz imię I nazwisko. Klient powinien podpisać się na karcie własnoręcznie.

Podsumowując, karty kredytowe i karty debetowe mają inne przeznaczenia, jednak ich szata pod kątem atrakcyjności jest bardzo kusząca. Mają one identyczny prostokątny kształt.

Leave a Reply